سرنوشت كالاهای احتكاری كشف شده چه می شود؟

سرنوشت كالاهای احتكاری كشف شده چه می شود؟ فراز برج سرنوشت كالاهای احتكاری كشف شده چه می شود؟


علی باخرد روز دوشنبه در نشست خبری اضافه كرد: كمبود در زمینه كالاهای اساسی كه در داخل كشور تولید می گردد وجود ندارد و اگر گاهی كمبودی در این بخش احساس می گردد به ضعف نظارت یا وجود برخی عوامل اثرگذار در فضای كسب و كار باز می گردد.
وی تصریح كرد: گرانی كالا اغلب مربوط به كالاهای وارداتی مانند محصولات سلولزی و دامی و كالاهای متاثر از نرخ ارز است اما دلیلی برای گرانی باقی كالاها وجود ندارد. وی اظهار داشت: گرانی در بازار منبعث از احتكار نیست اما نگران هستیم كه احتكار كالا به گرانی دامن بزند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه كرد: طی 2 ماه گذشته احتكار كالا توسط سودجویان افزایش یافت و از جانب وزیر صنعت، معدن و تجارت 25 قلم كالا بعنوان لزوم عرضه برای جلوگیری از احتكار اعلام گردید.
وی تصریح كرد: برخورد با احتكار از اول مرداد ماه توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح و ستادی با حضور دست اندركاران مختلف تشكیل شد كه در این راستا ستاد مبارزه با احتكار و اختفای كالا در خراسان رضوی متشكل از نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، استانداری، دادسرای عمومی و انقلاب، بسیج سپاه، اداره نظارت بر اماكن عمومی، اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و تعزیرات حكومتی تشكیل شد و برخورد با احتكار توسط گشت های مشترك شروع شد.
وی اظهار داشت: طی 10 روز گذشته، این ستاد روزانه 30 واحد صنفی را مورد بازرسی قرار داده و طی بازرسی ها 50 پرونده ظن به احتكار در استان تشكیل و به دستگاه قضایی معرفی شده است.
باخرد اضافه كرد: در این مدت 15 هزار قلم لوازم خانگی احتكار شده، هزار و 850 تن شكر، 70 تن روغن، 2 انبار كاغذ، هزار و 100 تن عدس، 17 هزار كیلو گرم مواد غذایی و 200 كارتن پوشك نوزاد در استان كشف شد.
وی تصریح كرد: كالاهای كشف شده وارد شبكه توزیع شده و در اختیار فروشگاه های زنجیره ای بخصوص فروشگاه ها و تعاونی های مستقر در مناطق كم برخوردار یا كارگاه های تولیدی قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: صادرات كالاهایی كه برای تامین آن ارز دولتی پرداخت شده است تخلف به حساب می آید.
17231

1397/06/12
21:21:06
5.0 از 5
4785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان