معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افزایش ۶۱۳ درصدی سرمایه شركت بازآفرینی شهری در سال ۹۶

افزایش ۶۱۳ درصدی سرمایه شركت بازآفرینی شهری در سال ۹۶ فراز برج: مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران در نشست مجمع عمومی از افزایش سرمایه این شركت از ۱۶۳ میلیارد تومان به هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از شركت بازآفرینی شهری ایران، هوشنگ عشایری در نشست مجمع عمومی این شركت سال ۹۶ را شرح داد و اظهار داشت: یكی از اتفاقات سال گذشته، افزایش سرمایه شركت از حدود ۱۶۳ میلیارد تومان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان است كه در این رابطه اعضای مجمع، بخصوص همكاران در وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه همكاری قابل توجهی كردند.
عشایری با اشاره به اینكه برنامه ملی بازآفرینی شهری در نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با ریاست روحانی، ۱۱ بهمن سال قبل تصویب و ابلاغ گردید، افزود: آیین نامه اجرایی هم سی ام اردیبهشت ماه امسال به تصویب هیات دولت رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در پنجمین جلسه صدمه های اجتماعی و تاكید ایشان به لزوم فعال سازی ستاد بازآفرینی پایدار شهری، اظهارداشت: مقام معظم رهبری تاكید نمودند "در مورد حاشیه نشینی كه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت دارد، یك ستادی در قانون پیش بینی شده كه ستاد خوب و كاملی است، اما باید فعال تر شود"
عشایری درباره توسعه امكانات و خدمات روبنایی در مقیاس شهری و محله ای اظهار داشت: سال قبل در حوزه های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی، ورزشی، اداری، پارك و فضای سبز، مدیریت بحران و آتش نشانی با هدف توسعه امكانات و خدمات روبنایی ۱۵۰ پروژه با ۲۴۱ هزار مترمربع و با رقم ۱۴۴۰ میلیارد ریال اجرا شد.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران در ارتباط با پروژه های ارتقای زیرساخت های شهری و محله ای در محلات هدف بازآفرینی شهری، توضیح داد: سال قبل ۱۱۹ پروژه در بخش های بهسازی و آسفالت معابر با متراژ ۶۰۱ هزار متر مربع و بهسازی مسیل و حاشیه رودخانه، پل عابر پیاده، بهسازی و اصلاح شبكه آب و فاضلاب و اصلاح شبكه روشنایی با متراژ ۲۱۴.۲ كیلومتر - شبكه و مبلغ ۷۳۲ میلیارد ریال با هدف ارتقای زیرساخت های محلات هدف بازآفرینی شهری اجرا شد.
وی با اشاره به اینكه در حوزه ارتقای فضاهای شهری، محله ای و توسعه قلمرو، توجه جدی به خواست و نیازهای ساكنان محلات هدف شد، اظهار داشت: در سال گذشته، ۲۴ پروژه با وسعتی بیش از ۸۵۶ هكتار در حوزه ارتقای فضاهای شهری، محله ای و توسعه قلمرو محلات هدف شهری، انجام شد.
شایری اظهار داشت: از مجموع ۶۶ هزار هكتار جامعه هدف، ۳۳ هزار هكتار، مورد مطالعه قرار گرفت و برنامه بازآفرینی برای آن تهیه شد. سال قبل در حوزه تهیه طرح ها و برنامه های بازآفرینی با مقیاس شهری و محله ای، ۲۰ پروژه با وسعت ۳۴ هزار هكتار تهیه شد.
مدیر عامل شركت بازآفرینی شهری ایران، اضافه كرد: بر مبنای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در محدوده و محلات هدف ساخته می گردد و تابحال بالغ بر ۱۲ هزار واحد مسكونی در اراضی متعلق به شركت بازآفرینی شهری ایران تعریف شده است كه تا آخر شهریور در اختیار توسعه گران قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه در اراضی شهرداری ها هم ۹ هزار واحد مسكونی ساخته می شود، اظهار داشت: بیشترین مشاركت در ساخت و سازها توسط مردم شكل گرفته به صورتی كه بخش اعظمی از ۶۰ هزار واحد مسكونی كه تابحال تولید شده، با مشاركت مردم بوده است.

1397/06/20
15:49:33
5.0 از 5
4596
تگهای خبر: اقتصاد , پروژه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان