آخوندی خبر داد؛

ساخت ۵۰ هزار واحد مسكونی با حداكثر تراكم دو طبقه

ساخت ۵۰ هزار واحد مسكونی با حداكثر تراكم دو طبقه فراز برج: رباط كریم- وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۵۰ هزار مسكن مشاركتی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: مسكن مهر تراكم بسیار سنگینی را در شهر بوجود آورده اما تراكم در مساكن مشاركتی نهایتا ۲ طبقه است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، عباس آخوندی بامداد پنج شنبه در حاشیه كلنگ زنی چند پروژه عمرانی در پرند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عرضه خدمات قطار حومه ای به ساكنان پرند افزایش یافته است و الان روزانه ۱۴ زوج قطار بین تهران و پرند تردد می كنند، كه این تعداد در گذشته ۴ زوج بوده است.
وی اظهار داشت: افزایش خطوط قطارهای حومه ای از پرند تا تهران می تواند در افزایش تعداد تردد قطارها موثر باشد، اكنون از تهران تا «تپه سفید» ۳ خط تولید شده است، كه بنا داریم، این تعداد را به ۴ خط برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه هم اكنون مسیر اسلامشهر تا پرند یك خطه است، اظهار داشت: مسیر اسلامشهر تا پرند، بزودی ۲ خطه شده و از «تپه سفید» تا اسلامشهر هم سه خطه می گردد و به تبع آن سرعت قطار حومه ای و تعداد آن افزایش می یابد.
آخوندی اضافه كرد: سیاست حمل و نقل ما در پرند، ریل پایه است و در این شهر می بایست، ۸ كیلومتر ریل سبك تولید شود.
پیشنهاد افزایش سقف وام مسكن به شورای پول و اعتبار
وی سپس در پاسخ به سوالی در مورد افزایش تسهیلات خرید مسكن اظهار داشت: پیشنهاد افزایش سقف وام مسكن را به شورای پول و اعتبار داده ایم و شورای پول و اعتبار باید در مورد آن تصمیم بگیرد.
این وزیر دولت دوازدهم در ادامه از ساخت مسكن مشاركتی در پرند اطلاع داد و اظهار داشت: شركت عمران شهرك های جدید مبادرت به ساخت ۵۰ هزار واحد مسكن مشاركتی كرده است.
وی با بیان این كه مسكن مهر تراكم بسیار سنگینی را در شهر بوجود آورده اما تراكم در مساكن مشاركتی نهایتا دوطبقه است، اضافه كرد: این طرح در اصفهان، شیراز و مشهد و در بعضی از شهرها شروع شده و امروز ساخت سه هزار و ۴۰۰ واحد مسكن مشاركتی در پرند هم كلنگ زنی شد.
آخوندی در مورد طرح های افتتاح شده در سفر امروز خود به پرند اظهار داشت: از پروژه های مسكن مهر پرند فقط بازدید كردم و آن را افتتاح نكردم.
انتقاد وزیر از امضافروشی
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه بساط امضافروشان را جمع كردیم، اظهار داشت: شیوه نامه های جدید در جهت كاهش تخلفات بعضی از مهندسان عرضه شده است، به دنبال اعمال محدودیت برای امضافروشان هستیم، كسانی كه مخالف این شیوه نامه ها و آیین نامه های جدید هستند از امضا فروشان و متخلفان حمایت می كنند و منافعشان در امضافروشی است.
وی با بیان این كه مهندسی كه یك ساختمان را طراحی می كند، باید به خوبی ماموریت خویش را انجام دهد، اظهار داشت: مردم باید به خدماتی كه مهندس عرضه می دهد پول بدهند نه بابت امضافروشی و هیچ كس نباید از محل امضافروشی ارتزاق كند، فساد باید در كشور جمع شود، نباید از امضافروشان حمایت نماییم بلكه باید طرفدار حقوق مردم باشیم.
آخوندی به تضاد منافع شهرداری در آیین نامه های پیشین اشاره نمود و اظهار داشت: قبل از این شهرداری ناظر بر عملكرد مهندسان و هم مالك بود كه در این شرایط تضاد منافع تولید می گردد و ما با این اقدام خود قصد تفكیك این منافع را داشتیم.
بر اساس این گزارش، بامداد پنج شنبه و با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، طاهرخانی مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید ایران و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر و تعدادی از مسئولان شهرستانی و استانی چند پروژه عمرانی و مسكن مشاركتی در پرند كلنگ زنی شد.
در این مراسم همینطور ۳ هزار و ۷۴۲ واحد مسكن مهر به ارزش ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و همینطور خدمات روبنایی به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریا به بهره برداری رسید.

1397/06/23
19:17:54
5.0 از 5
5115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان