در گفتگو با مهر اعلام شد؛

فرود سنگین ترین هواپیماها در فرودگاه پیام تست شد

فرود سنگین ترین هواپیماها در فرودگاه پیام تست شد فراز برج: كرج - مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: قابلیت فرود سنگین ترین هواپیماهای دنیا طی ۶ ماهه اخیر در این فرودگاه تست شده است.سعید زرندی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مسافری شدن فرودگاه پیام و چگونگی شروع فعالیت های در رابطه با آن، اظهار داشت: رویكرد ما در ابتدا فراهم كردن امكانات پستی و تولید مركزی برای جابجایی بار بود و متناسب با این رویكرد امكانات خوبی هم در فرودگاه بین المللی تولید كردیم، اما بعدها بحث مسافری شدن این فرودگاه عنوان شد.
وی بابیان اینكه مردم البرز همیشه خواهان تولید یك فرودگاه در مركز این استان و شهر كرج بوده اند، اضافه كرد: تنها موارد پستی و جابجایی بار در منطقه اقتصادی پیام از مأموریت ها و اقدامات زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و فعالیت های در رابطه با حوزه مسافری فرودگاه جزو فعالیت های تعریف شده این وزارتخانه نبود.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام اشاره كرد: جهت راه اندازی بخش مسافری فرودگاه پیام نیاز بود كه هماهنگی های متعددی میان گروه های مختلف ازجمله سازمان هواپیمایی كشوری، شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نیروهای نظامی، انتظامی و همینطور دستگاه های نظارتی برقرار شود.
زرندی تشریح كرد: درنهایت پس از برگزاری جلسات مختلف مقرر شد تا علاوه بر مأموریت های تعریف شده در بخش كارگو از ظرفیت فرودگاه پیام برای فعال سازی بخش مسافری آن استفاده نماییم.
وی افزود: باند فرودگاه بین المللی پیام یكی از بهترین باندهای پروازی كشور است، طول این باند چهار هزار و ۱۵۰ متر و عرضی برابر ۶۰ متر دارد و استقامت آن هم ۷۵ «پی.سی.ام» است.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام توضیح داد: سنگین ترین هواپیماهای دنیا هم می توانند روی باند این فرودگاه فرود بیایند، این قابلیت در شش ماه اخیر با فرود یكی از غول پیكرترین هواپیماهای جهان تست شده است.
زرندی تشریح كرد: برنامه اولیه پروازها در این فرودگاه هم اكنون انجام دو پرواز در هفته است كه روزهای چهارشنبه و جمعه انجام می گردد و شامل پروازهایی از مشهد مقدس به كرج و بالعكس در ادامه متناسب با استقبال خوب مردم استان البرز از سفرهای هوایی این فرودگاه، شاهد افزایش تعداد پروازها خواهیم بود.
وی ابراز امیدواری كرد كه فرودگاه پیام در آینده ای نزدیك یكی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری خواهد شد و اظهار داشت: برای ارتباط با خارج از كشور و انجام مراودات تجاری اعم از واردات و صادرات استفاده از ظرفیت مناطق ویژه اقتصادی بهترین گزینه است.

1397/06/26
14:28:39
5.0 از 5
4643
تگهای خبر: اقتصاد , پرواز , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان