توسط كمیسیون ایمنی راه ها؛

نقشه راه بهبود ایمنی جاده ها به معاون اول عرضه شد

نقشه راه بهبود ایمنی جاده ها به معاون اول عرضه شد نشست نهایی و جمع بندی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده های كشور با حضور وزرای راه و بهداشت و فرمانده ناجا تدوین و برای معاون اول رئیس جمهور ارسال شد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، دومین نشست كمیته ویژه نقشه راه كمیسیون ایمنی راه های كشور به منظور بررسی دستور معاون اول رئیس جمهوری در مورد تهیه نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده های كشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا، معاونان وزرای راه و شهرسازی، كشور، امور اقتصادی و دارایی و صنعت معدن و تجارت و نمایندگان ارگان های مرتبط همچون بیمه مركزی برگزار گردید.
آخوندی درباره جزئیات این جلسه اظهار داشت: نشست جمع بندی نهایی كمیته ویژه نقشه راه كمیسیون ایمنی راه های كشور به منظور بررسی دستور معاون اول رئیس جمهوری در مورد تهیه نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده های كشور با حضور نمایندگانی از تمامی دستگاه های ذی ربط كارشناسی و بررسی شد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: هفته آینده نتایج نشست و نسخه نهایی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده های كشور برای معاون اول رئیس جمهوری ارسال خواهد شد تا وی جلسه ای در این باره تشكیل بدهد و در مورد نقشه راه بهبود ضوع ایمنی راه های كشور اتخاذ تصمیم كند.
همزمان با تدوین نقشه كمیسیون ایمنی راه های كشور، بحث راهبرد افزایش ایمنی و رئوس برنامه عملیاتی ملی ایمنی راه های كشور و كلیت آن در هفته گذشته در نود و یكمین نشست كمیسیون ایمنی راه ها مورد تأیید اعضا قرار گرفت و تصویب و مقرر شد تا فاز ۲ برنامه شامل جدول زمان بندی و برنامه های تفصیلی اجرایی در مدت ۲ هفته، نهایی و ارائه شود كه در واقع این دو مكمل همدیگر هستند.
شایان ذكر است نسخه نهایی نقشه راه با هماهنگی و ارائه نظرات نمایندگان سازمان های مرتبط و عنوان شده تدوین شده است. سند فوق بعد از نهایی شدن و ارائه در كمیسیون ایمنی راه های كشور به منظور بهره برداری عموم شهروندان در پرتال وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است در نشست فوق، مهرداد تقی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، داود كشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محمد شكرچی زاده رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی، صفارزاده مسئول بخش حمل و نقل مركز تحقیقات، افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، افشانی معاون عمرانی وزارت كشور، مدیران شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و نماینده بیمه مركزی حضور به هم رساندند.
متن دستور جهانگیری به وزرای مربوطه
بر اساس این گزارش اسحاق جهانگیری بعد از مطالعه گزارش دفتر هیئت دولت در مورد «ارزیابی ایمنی جاده ای ایران» در پی نوشتی كه آن را شهریورماه سال جاری منتشر كرد، خطاب به وزرای كشور، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، رییس سازمان برنامه و بودجه كشور و فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان كرد:
«جنابان آقایان دكتر آخوندی، دكتر شریعتمداری، دكتر رحمانی فضلی، دكتر نوبخت، دكتر هاشمی و سردار اشتری
با سلام، وضع ایمنی جاده ها و حوادث رانندگی و خسارت های جانی و مالی ناشی از آن، به یك مسأله بسیار مهم تبدیل شده است. علیرغم تلاش های انجام گرفته و كاهش تعداد افراد فوت شده، باید یك اقدام اساسی انجام داد و نقشه راه را برای بهبود اوضاع در بازه زمانی مشخص تهیه كرد. ضمن بررسی، پیشنهاد لازم را ظرف دو ماه تهیه و گزارش نمایید. »
 

1396/08/19
23:13:28
5.0 از 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان