رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور خبر داد:

عبور ۸۵۰ هزار زائر از مرزها، آمادگی ۱۵ هزار اتوبوس برای بازگشت

عبور ۸۵۰ هزار زائر از مرزها، آمادگی ۱۵ هزار اتوبوس برای بازگشت فراز برج: چذابه ـ رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور تا روز گذشته بالغ بر ۸۵۰ هزار زائر از مرزهای زمینی مهران، شلمچه و چذابه عبور كردند.عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار مهر مستقر در مرز چذابه اظهار نمود: با عنایت به مشكلات مسیرهای منتهی به چذابه و شلمچه خصوصا چذابه در سال قبل نیازمند توسعه شبكه بزرگراهی و ضرورت چهار بانده شدن مسیر رفت و برگشت احساس شد كه بخش های عمده آن طراحی و داخل محوطه هم تغییراتی صورت گرفت.
وی اضافه كرد: در زمینه زیرساخت های داخل پایانه كه تردد زائران و ورود آنها را به مرز تسهیل می كند، اقدامات مؤثری انجام شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: تا روز گذشته بالغ بر ۸۵۰ هزار زائر از مرزهای زمینی مهران، شلمچه و چذابه عبور كردند و ۵۰ درصد این افراد با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا شدند.
حسن نیا افزود: ۵۰ درصد دیگر كه با خودروهای شخصی سفر و از ظرفیت پاركینگ های طراحی شده بهره مند شدند.
وی عنوان كرد: برنامه ریزی هایی در مرز مهران، شلمچه و چذابه برای برگشت زائران انجام شده تا خدمات رسانی با سرعت بیشتر و بهتر برای بازگشت به محل سكونت داشته باشند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور با اشاره به بسیج كلیه ناوگان اتوبوسی در سراسر كشور افزود: حدود ۱۵ هزار اتوبوس داریم كه بالغ بر ۸۰ درصد از این اتوبوس ها در زمان بازگشت زائران از عراق برای عزیمت به استان های خود به سرویس دهی زائران مشغول می شوند.
حسن نیا در انتها با اشاره به اینكه گشت های راهداری در طول مسیرها برای امدادرسانی مستقر هستند، اظهار داشت: برنامه ریزی شده تا برای بازگشت زائران از ظرفیت حمل و نقل ریلی شلمچه هم بهره مند شوند.

1397/08/03
20:37:36
5.0 از 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان