گزارش میدانی مهر؛

بلیت قطار تهران-مشهد نایاب شد، راه اندازی قطار فوق العاده

بلیت قطار تهران-مشهد نایاب شد، راه اندازی قطار فوق العاده فراز برج: معاون مسافری راه آهن اظهار داشت: در هفته جاری و همزمان با بازگشت قطارهای فوق العاده اربعین، این قطارها به مسیر تهران ـ مشهد اختصاص می یابد تا پاسخگوی پیكِ تقاضای ایام پایانی ماه صفر باشد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، مشاهدات میدانی نشان داده است با عنایت به نزدیك شدن به ایام پایانی ماه صفر و رحلت رسول اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، تقاضای سفر با قطار به مشهد مقدس افزایش چشمگیری یافته است. به گونه ای كه هیچ یك از قطارهای مسافری به مقصد مشهد در ایام دوشنبه و سه شنبه هفته جاری صندلی خالی ندارند.
بلیت قطارهای ۵ ستاره؛ از ۳۰۰ هزار تومان به بالا
بنا بر اعلام برخی آژانس های مسافرتی، هم اكنون تنها تعداد اندكی بلیت تهران ـ مشهد با قطارهای ۵ ستاره باقی مانده است كه نرخ آنها متغیر بوده و از ۳۰۰ هزار تومان آغاز می گردد. این در شرایطی است كه بلیت این قطارها در روزهای غیر پیكِ تقاضای سفر به مشهد، گاها تا ۱۳۰ هزار تومان هم كاسته می شود.
به گفته كارشناس فروش بلیت قطار در یكی از دفاتر خدمات مسافرتی، همه بلیت های سفر ریلی تهران ـ مشهد برای این ایام، از ۲۳ مهر ماه امسال به فروش رفته و نایاب شده است.
با این حال با عنایت به اینكه شركت راه آهن با همكاری شركت های حمل و نقل ریلی برای ایام اربعین قطارهای فوق العاده راه اندازی نمود، انتظار می رود برای ایام آخر ماه صفر هم قطارهای فوق العاده را در این مسیر تولید و اعزام كند.
اختصاص قطار فوق العاده از مسیرهای پرتقاضا به مقصد مشهد
در همین ارتباط، میرحسن موسوی در گفت وگو با خبرنگار مهر، در مورد كمبود ناوگان مسافری ریلی در روزهای منتهی به شهادت امام رضا (ع) و پیك سفرهای ریلی به مشهد تصریح كرد: تقاضای سفر ریلی به مشهد برای این ایام بسیار بالاست و تعداد متقاضی خرید بلیت قطار تهران ـ مشهد یا دیگر شهرها به مشهد بسیار افزایش یافته است. اما كمبود ناوگان ریلی نداریم.
وی اضافه كرد: ناوگان ریلی كم نشده است اما تقاضای سفر با قطار در روزهای پایانی ماه صفر بسیار زیاد است حتی از ایام تعطیلات نوروز هم بیشتر است. مقرر است با عنایت به اینكه امروز (شنبه ۱۲ آبان) آخرین روز سفرهای اربعین در بخش ریلی به حساب می آید، تعدادی از قطارهایی كه به زوار اربعین اختصاص داده شده بود، به صورت فوق العاده از مسیرهای پُرتقاضا به مقصد مشهد اختصاص داده شود.
موسوی افزود: شركت راه آهن همه امكانات خویش را برای ایام ۲۸ صفر در راه مشهد به كار می گیرد تا از همه ناوگان موجود بتواند برای جابه جایی مسافران بهره بگیرد.
وی در مورد مسیرهای پُرتقاضا اظهار داشت: از مبادی تهران، قم، تبریز و زنجان به مشهد معمولا بیشترین حجم تقاضا را داریم. با عنایت به اینكه از این مبادی به تهران همواره قطار و صندلی خالی داریم، این احتمال وجود دارد كه به گونه ای برنامه ریزی نماییم تا مسافرانی كه از سایر شهرها متقاضی سفر به مشهد هستند به تهران بیایند و تنها از تهران قطار فوق العاده به مقصد مشهد مقدس راه اندازی نماییم تا همه بتوانند از قطارهای فوق العاده استفاده نماییم.
معاون مسافری شركت راه آهن تاكید كرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا علاوه بر قطارهای برنامه ای، در هفته جاری قطارهای فوق العاده را هم زمان بندی و به مردم اعلام نماییم.
موسوی خاطرنشان كرد: علاوه بر قطارهای چهار و شش تخته، قطارهای اتوبوسی و اتوبوسیِ دو طبقه را هم به مسیر مشهد اضافه خواهیم كرد.
قیمت بلیت قطارهای فوق العاده، همان نرخ قطارهای برنامه ای
این مقام مسئول در شركت راه آهن در مورد قیمت بلیت قطارهای فوق العاده تهران ـ مشهد در هفته جاری اظهار داشت: قیمت بلیت ها همان قیمتی خواهد بود كه برای قطارهای برنامه ای از مسافران دریافت شده و قرار نیست نرخ بلیت قطار در این ایام تغییر كند. همه شركت های ریلی موظف می باشند نرخ های مصوب را رعایت نمایند و شركت راه آهن بر این امر نظارت دارد.
وی در مورد گران شدن بلیت قطارهای ۵ ستاره اظهار داشت: از روزی كه قطارهای ۵ ستاره راه اندازی گردید، قیمت بلیت شان شناور و آزاد بوده است تعداد این قطارها بسیار اندك است و ۲ تا ۳ درصد قطارهای مسافری را تشكیل می دهد.
موسوی بیان داشت: بلیت سایر قطارهای مسافری (غیر از ۵ ستاره ها) نرخ تكلیفی دارند و شركت های ریلی موظف به رعایت این نرخ هستند. ضمن اینكه تا كنون دریافت قیمت بلیت از مسافران از جانب شركت های ریلی، خلاف نرخ مصوبه به ما گزارش نشده است.
به گفته معاون مسافری شركت راه آهن، نرخ كرایه سفر ریلی تهران ـ مشهد از ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بسته به نوع قطار (۴ تخته، ۶ تخته، اتوبوسی و...) متغیر است و بلیت تهران ـ مشهد برای قطارهای فوق العاده در این ایام هم با همین نرخ به فروش می رسد.

1397/08/14
13:19:22
5.0 از 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان