رضایی كوچی اعلام كرد؛

ترمینال سلام و آزادراه تهران-شمال دو پروژه مهم بنیاد مستضعفان

ترمینال سلام و آزادراه تهران-شمال دو پروژه مهم بنیاد مستضعفان فراز برج: رئیس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: آزادراه تهران - شمال و ترمینال سلام فرودگاه امام دو پروژه ثمین در حال اجرا توسط بیناد مستضعفان هستند.به گزارش فراز برج به نقل از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی رئیس و اعضای كمیسیون عمران مجلس به همراه رئیس و تعدادی از مدیران بنیاد مستضعفان از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) بعنوان یكی از پروژه های اجرایی این فرودگاه بازدید نمودند.
در جریان این بازدید محمدرضا رضایی كوچی رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با اشاره به پیشرفت ملموس و قابل تأمل پروژه نسبت به سال قبل اشاره كرد: در كشور دو پروژه ثمین از بنیاد دیدم كه واقعا جای قدردانی دارد. یكی آزاد راه تهران ـ شمال كه یكی از پروژه های كم نظیر كشور از حیث سختی و پیچیدگی های فنی خصوصاً در حوزه ساخت تونل ها و بزرگراه های آن و دیگری همین پروژه راه اندازی ترمینال سلام.
نماینده مردم جهرم در مجلس با برشمردن بعضی از شاخصه های پروژه راه اندازی ترمینال سلام همچون تكنولوژی های به كارگرفته شده برای راه اندازی و همین طور استفاده حداكثری از مصالح و كالای ایرانی داخل كشور برای ساخت پروژه، سرعت تكمیل پروژه را قابل تحسین و تقدیر دانست.
وی اشاره كرد: این همه توانمندی نشان داده است كه بنیاد مستضعفان كه در گذشته از آن بعنوان نهادی برای پشتیبانی از اقشار محروم كشور یاد می شد، امروز به نهادی حامی توسعه پایدار كشور بدل شده است. یعنی در كنار ما قانونگذاران و دولت، آستین ها را بالا زده و زیر بار سنگین انجام پروژه های بزرگ، موثر و زیرساختی رفته است كه اتفاقا این رویه كمك به دولت در پروژه های زیرساختی رویه درست و به جایی است.
رضایی كوچی افزایش اعتماد و خودباوری را همچون دیگر دستاوردهای پروژه هایی اینچنینی دانست و اظهار داشت: انجام اینگونه پروژه ها نوید بخش این پیام است كه ما در داخل كشور، اگر بخواهیم، می توانیم با اتكا به توان داخلی، كارهای بزرگی را انجام دهیم و به سرانجام برسانیم. مهم این است كه اعتماد به نفس خودرا تقویت نماییم و به خودباوری بیشتری برسیم. معتقدیم كشور آمادگی آنرا دارد كه بیشتر از ۳۰ میلیارد دلار صادرات دانش و تخصص فنی و مهندسی در بخش های صادراتی خود به ۱۵ كشور همسایه كه بیشتر از ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت دارند داشته باشد.
وی اشاره كرد: در همین راستا جلساتی با حضور وزیر امور خارجه و نمایندگان پیمانكاران برگزار كردیم تا بتوانیم از حضور پیمانكارانمان در سایر كشورها بهره بریم. چونكه معتقدیم به جای آنكه بخواهیم روی درآمد ناشی از فروش نفت با این همه نوسان مختلف تاكید نماییم، باید به سمت دیگر درآمدهای پایدار حركت نماییم كه یكی از آنها استفاده از همین شیوه یعنی تولید و صادرات دانش فنی و تخصصی مهندسان و پیمانكاران است كه پروژه ساخت این ترمینال نمادی از همین توانمندی است.
رئیس كمیسیون عمران مجلس با اشاره به اهداف ترسیم شده برای راه اندازی شهر فرودگاهی و دستاوردهای آن اظهار داشت: وقتی كه قانونگذار اینجا را شهر فرودگاهی تعریف و آنرا از زیرمجموعه شركت فرودگاهی خارج كرد، به دنبال راه اندازی شهری مستقل بود كه تنها بخشی از آن راه اندازی این فرودگاه بود. شهری كه می تواند ظرفیت های اقتصادی بزرگی را برای كشور به همراه بیاورد. برای همین هم بود كه اینجا منطقه آزاد و ویژه اقتصادی تعریف شد.
رضایی كوچی با اشاره به اینكه بارها در كمیسیون عمران مجلس در مورد شهر فرودگاهی و نقشی كه می تواند در رونق اقتصاد كشور داشته باشد، بحث و تبادل نظر شده اظهار داشت: من در یكی از جلسات كمیسیون عمران كه در همین زمینه برگزار شده بود گفتم كه اگر مقرر است این فرودگاه واقعا بتواند نقشی موثر در ظرفیت آفرینی كشور ایفا كند، باید حتی از زیر چتر وزارت راه و شهرسازی هم خارج شود، چون به هر حال ظرفیت آنها و منابعشان محدود است. پس باید ظرفیت این فرودگاه را افزایش داده و آنرا از زیرمجموعه وارت راه و شهرسازی به زیرمجموعه معاون اول رئیس جمهور ارتقاء دهیم. چون اگر مقرر است وزارت صنعت، اقتصاد، بهداشت و... در اینجا سرمایه گذاری كنند، فردی متولی آن باشد كه بتواند این وزارتخانه ها را هدایت و نظارت كند و دستگاه ها باز از دستوراتش تبعیت كنند.
رضایی كوچی با اشاره به نقشی كه فرودگاه امام خمینی (ره) در جابه جایی مسافران و گردشگران می تواند داشته باشد اظهار داشت: منتظریم كه در سایر پروژه های بزرگ شهر فرودگاهی هم شاهد حضور بنیاد مستضعفان باشیم تا بتوانیم به آمار ۱۰۰ میلیون مسافر و توریست دست پیدا نماییم. هم اكنون فرودگاه مهرآباد به خاطر محدودیت فضای اطراف آن و تعداد پروازهای صورت گرفته دیگر كشش توسعه بیشتر را ندارد؛ بدین سبب طبیعی است كه باید به فكر جایگزینی مناسب برای آن باشیم كه این فرودگاه می تواند این نقش را به خوبی برای پروازهای داخلی ایفا كند. ما هم در كمیسیون عمران مجلس از تمامی زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی حمایت می نماییم.
سعیدی كیا: دست ها و مغزها كشور را می سازد نه پول نفت
در ادامه برنامه بازدید از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، محمد سعیدی كیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید این عبارت را باور نماییم كه پول نفت كشور را از مشكلات رها نخواهد كرد و ما باید باور نماییم كه مغزها و دست های مردم است كه كشور را آباد می كند.
وی گفت: در شرایط تحریم هم اگر اراده مشترك و همكاری شكل بگیرد می توان پروژه های بزرگی را به سرانجام رساند. توانایی مهندسی كشور بالاست و پروژه های بسیار خوبی در كشور در حال انجام می باشد.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به طرح پیشرفت و آبادانی قلعه گنج اظهار داشت: من از همه اعضای كمیسیون عمران در خواست می كنم به قلعه گنج بیایند و ببینند مردم محروم ترین نقطه كشور چه كارهایی انجام داده اند. بنیاد مستضعفان تنها بستر اقدامات را فراهم نموده است، اما توان آبادانی در مردم وجود دارد.
سعیدی كیا با اشاره به اهمیت بسترسازی مدیران ارشد كشور برای فعالیت اقتصادی مردم اظهار داشت: ما بعنوان مدیران كشور باید بستری امن برای فعالیت ها و تلاش مردم فراهم نماییم. منظور من از بستر امن مفاهیم امنیتی نیست بلكه منظورم حذف مقررات زائد و دست و پا گیر، سیاست گذاری اثربخش و كارا، حمایت، هدایت و نظارت موثر است تا مردم بتوانند به خوبی تلاش كنند.

1397/08/30
15:25:26
5.0 از 5
4328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان