وزیر راه خبر داد:

توسعه ناوگان ریلی با مشاركت طرف روس

توسعه ناوگان ریلی با مشاركت طرف روس فراز برج: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تولید مشترك واگن های مسافری-باری، لوكوموتیو میان روسیه و ایران در دستور كار قرار گرفته است.به گزارش فراز برج به نقل از اسپوتنیك، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی سپس دیدار با همتایان روس خود از كلید خوردن پروژه های ریلی و حمل و نقل جدید میان ایران و روسیه آگاهی داد.
اسلامی در این رابطه اظهار داشت: پروژه دیگری كه ایران با روسیه در آن با یكدیگر همكاری دارند، پروژه برقی كردن راه آهن سرخس به بندر عباس و دو خطه كردن سرخس به بافق است، از بافق به بندر عباس این پروژه دو خطه است و برنامه ان در دستور كار قراردارد. مذاكرات مقدماتی برای برقی كردن با طرف روس انجام شده است و من خوشبین هستم كه با عنایت به تجربه مثبتی كه در قرارداد اینچه برون گرمسار داشته ایم، این پروژه باز كلید بخورد.
وی افزود: مسئله دوم بحث توسعه ناوگان ریلی است كه آن هم بحث مهمی است كه در دستور كار قرار گرفته است. واگن هایی كه توسط شركت های ایرانی خریداری شده است و همین طور خرید واگن های مسافری و باری در دستور كار است كه مذاكرات اولیه آن صورت گرفته و میرود تا به قرار داد تبدیل گردد. تولید مشترك واگن های مسافری-باری، لوكوموتیو در دست مذاكره است و ما امیدواریم كه این موارد به سرعت صورت گیرد تا ما هم در بحث زیر بنایی و روبنایی و در بحثهای تكمیلی برای بهره برداری شامل سامانه های حمل و نقل بتوانیم به نتایج مثبتی دست یابیم.

1397/09/04
17:36:35
5.0 از 5
4270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان