وزیر راه و شهرسازی:

توسعه كریدور شمال-جنوب را تسریع می نماییم

توسعه كریدور شمال-جنوب را تسریع می نماییم فراز برج: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: همسایه های ایران بخصوص هند و روسیه طالب استفاده از كریدور شمال-جنوب هستند و ما توسعه آنرا شتاب خواهیم داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی در سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی با اشاره به اینكه برآیند دستاوردهای حوزه دریانوردی و بنادر ایران حاكی از نشاط و پویایی این حوزه است، اظهار داشت: ایران با برخورداری از دسترسی مطلوب به دریاهای آزاد در حقیقت نزدیك ترین نقطه به این منطقه استراتژیك است و این موقعیت سبب شده توجه ویژه ای به اقتصاد دریامحور داشته باشیم.
وی افزود: با وجود ثروت قابل توجهی كه در این حوزه داریم كه به حق موهبتی الهی است نتوانسته ایم آنطور كه شایسته است در این زمینه رشد داشته باشیم. دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی باید بدانند كه عمر تاریخی كشوری كه غیرقانونی ایران را تحریم كرده است از عمر جوان ترین بناهای ایران كمتر است.
این مقام مسئول با اشاره به حضور ایرانیان در كانال سوئز قبل از میلاد مسیح (ع) تصریح كرد: ایران همواره مسیر خویش را به سمت شكوفایی در پیش گرفته و طی می كند اما در ارتباط با توسعه ظرفیت دریانوردی خود باید اظهار داشت كه به همه منابع مورد نیاز برای این حوزه بخصوص شركت های حمل و نقل تركیبی توجه ویژه باید داشت. در همین راستا توسعه بخش ترانزیتی و ظرفیت سازی بنادر همچون مهمترین برنامه های این وزارتخانه است.
اسلامی با بیان اینكه كشورهای همسایه بخصوص هند و روسیه علاقه زیادی به استفاده از كریدور شمال جنوب دارند اضافه كرد: باید توسعه این كریدور را شتاب دهیم و همینطور توسعه سواحل جنوبی كشور را در برنامه قرار دهیم. البته یكی از مهمترین برنامه های ما توسعه شركت هایی برای پیشبرد نیازهای لجستیكی است در این راستا از همه فعالان حوزه حمل و نقل دعوت می نماییم تا با حمایت های ما در جهت تحقق ظرفیت های بندری گام بردارند.
وزیر راه و شهرسازی بزرگترین ثروت ایران را نیروی انسانی متخصص دانست و اظهار داشت: در رشته های آموزشی خوبی نیروهای كارآمد و توانمندی را آموزش داده ایم این در شرایطی است كه شرایط كنونی ایران شرایطی است كه با حركت قاطع و استفاده حداكثری از توان داخل در مقابل تحریم های ظالمانه می ایستیم.
1397/09/05
21:01:06
5.0 از 5
4945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان