اسلامی:

آغازین جلسه شورای عالی مسكن با حضور روحانی برگزار می گردد

آغازین جلسه شورای عالی مسكن با حضور روحانی برگزار می گردد فراز برج: وزیر راه و شهرسازی از برگزاری آغازین جلسه شورای عالی مسكن در دولت دوازدهم با حضور رئیس جمهور در آینده نزدیك آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمد اسلامی با حضور در نشست بررسی مسائل بخش مسكن با حضور رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس و مدیرعامل بانك مذكور اعلام نمود: بزودی آغازین جلسه شورای عالی مسكن با حضور رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت برگزار می شود.
وی اضافه كرد: طولانی شدن عملیات ساخت و تكمیل مسكن مهر هم به زیان دولت می باشد و هم به زیان ملت بدین سبب در دولت عزم جدی وجود دارد تا كارهای ناتمام در این طرح به اختتام برسد و موانع موجود در سر راه تكمیل و بهره برداری از واحدهای باقی مانده در طرح مسكن مهر باز هر چه سریعتر از میان برداشته شود.
وزیر راه و شهرسازی یك سوژه مهم و اساسی در این مقطع را عملیاتی كردن طرح افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن عنوان نمود و اظهار داشت: بخش مسكن و ساختمان یك بخش مهم در اقتصاد كشور است كه برای رونق آن، این بانك باید ایفای نقش كند.
اسلامی به برنامه ریزی روزهای اخیر در دولت برای تقویت سرمایه بانك مذكور از راه هماهنگی سه جانبه بین بانك مركزی، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه اشاره نمود و اظهار داشت: در بازار مسكن، سالانه به ساخت و عرضه ۹۰۰ هزار واحد مسكونی نیاز داریم كه حدود ۴۰۰ هزار واحد از آنها باید با حمایت و مساعدت دولت و منابع بانكی ساخته شود. از این رو، به دنبال آن هستیم كه سایر بانك های كشور را به عرصه تامین مالی مسكن جذب نماییم تا دامنه پرداخت تسهیلات در بخش مسكن افزایش یابد.
وزیر راه و شهرسازی در این نشست از تعیین تكلیف ۵۰ هزار واحد مسكونی مهر مازاد در هفته گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: با توافق صورت گرفته با كمیته امداد امام خمینی (ره)، فهرست ۵۰ هزار واحد مسكونی مهر مازاد از ۹۰ هزار واحد مازاد را در اختیار كمیته امداد قرار دادیم تا به اقشار نیازمند فاقد مسكن واگذار كند. همین طور بنیاد مسكن باز مسول ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای كوچك خواهد بود.
وزیر راه و شهرسازی بازآفرینی شهری را مهمترین سیاست دولت در بخش مسكن برشمرد و اظهار داشت: بر طبق این سیاست سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در بافت های فرسوده شهرهای مختلف كشور ساخته و عرضه میگردد. همین طور ۲۰۰ هزار واحد مسكونی جدید باز در شهرهای جدید كشور تا آخر سال ۱۴۰۰ ساخته خواهد شد.

1397/09/15
13:26:54
5.0 از 5
4680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان