قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

كار ساخت حدود ۲ میلیون واحد مسكن مهر در كشور به اتمام رسیده است

كار ساخت حدود ۲ میلیون واحد مسكن مهر در كشور به اتمام رسیده است فراز برج: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر كه عملیات راه اندازی آن از سال ۸۶ شروع شده، تابحال كار ساخت نزدیك به دو میلیون واحد به اتمام رسیده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، احمد اصغری مهرآبادی پس از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای مسكن استان مركزی در اراك تصریح كرد: از این دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر یك میلیون و ۷۲۴ هزار واحد آن تا به امروز داده تحویل شده است.
وی اضافه كرد: با عنایت به تمام تنگناهای دولت، كوشش برای تحویل واحدهای مسكونی صورت گرفته و حدود یك میلیون و ۹۰ هزار واحد این پروژه ها در این دولت تكمیل و تحویل داده شده كه این از افتخارات دولت در تكمیل پروژه نیمه تمام مسكن مهر به حساب می آید.
مهرآبادی بیان داشت: الان برای بیشتر از ۲۶۰ هزار واحد دیگر علاوه بر آن رقم بالا، كار ساخت، تكمیل انجام شده و بعد از انجام انشعابات آب و برق آماده تحویل است و امیدواریم با كمك دستگاه های خدمات رسان بتوانیم پروژه های آماده را هر چه سریع تر تحویل دهیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: نظر قطعی دولت بر این است و تاكید دارد با اتمام پروژه های مسكن مهر و تحویل به مردم، مردمی كه سالیان دراز منتظرند تا خانه هایشان را تحویل بگیرند، سرپناهی داشته باشند چون الان برخی از این افراد هم اجاره خانه می دهند، هم قسط وام مسكن را پرداخت می كنند.
وی تصریح كرد: با تحویل این ۲۶۰ هزار واحد بیشتر از یك میلیون نفر خانوار به صورت میانگین می توانند دارای سرپناه باشند كه این نیاز به كمك و حمایت همه دارد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: خوشبختانه در لایحه سال آتی دولت تصمیمات خوبی در این رابطه گرفته شده و پیشنهادات مطلوبی آمده و امیدواریم هر چه سریعتر در مجلس به قانون تبدیل گردد.
وی اضافه كرد: در مورد مسكن مهر، ۵۵ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان سقف مجموع تسهیلات است و تابحال بانك مسكن ۵۰ هزار میلیارد تومان آنرا پرداخت كرده است.
مهرآبادی افزود: ۴۵ هزار میلیارد تومان از این پول خط اعتباری بوده یعنی از بانك مركزی گرفته شده است. ۵ هزار میلیارد تومان از این ۴۵ هزار میلیارد تومان را هم دولت قبول كرده كه به جای بانك، دولت بدهكار بانك مركزی باشد. چون بانك مربوطه باید این مبلغ را به بانك مركزی برگرداند
وی عنوان كرد: قرار شده از اراضی سازمان ملی زمین و مسكن و شركت عمران شهرهای جدید با بانك های عامل قرارداد منعقد شود و در قبال آن برای تكمیل پروژه مسكن مهر تسهیلات داده شود و امیدواریم تا آخر سال آینده دیگر پروژه نیمه تمام مسكن مهر نداشته باشیم و پرونده این پروژه در كشور بسته شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: البته پروژه هایی كه الان در حد فونداسیون پیش رفته اند برپایه سیاست وزارت راه و شهر سازی، دیگر در زمره پروژه های مسكن مهر قرار نمی گیرند.

1397/10/06
15:08:39
5.0 از 5
4729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان