مقام مسئول در شركت ساخت خبر داد:

۲۴ فروردین آخرین مهلت پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها

۲۴ فروردین آخرین مهلت پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها فراز برج: معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: مسافران نوروزی كه عوارض الكترونیكی آزادراهی را تا ۲۴ فروردین پرداخت نكنند، ۳۰ هزار تومان جریمه می شوند.به گزارش فراز برج به نقل از صداوسیما، سید حسین میرشفیع اضافه كرد: از ۲۸ اسفند سال قبل عوارض آزاد راهی در چهار آزاد راه تهران - قم، تهران- ساوه، كرج - قزوین و قزوین- زنجان به صورت الكترونیكی دریافت می شود و خودروهای عبوری ۴۸ ساعت سپس عبور مهلت داشتند تا عوارض خودرا پرداخت كنند، اما با هماهنگی پلیس راه نیروی انتظامی، استثنائاً امسال این مهلت تا ۲۴ فروردین تمدید شده است.
وی تصریح كرد: رانندگان باید بوسیله اپلیكیشن های موبایلی ویژه تراكنش های مالی یا بوسیله بازگشت به دو سایت www.nspay.ir و www.aaniro.com و وارد كردن پلاك خودروی خود، از میزان عوارض عبوری آگاه و آنرا پرداخت كنند.
میرشفیع افزود: الان در چهار آزادراه تهران- قم، تهران- ساوه، كرج- قزوین و قزوین- زنجان دریافت عوارض به صورت الكترونیكی انجام می شود و پلاك خودروها با دوربین ها خوانده شده و كاربر نیازی به توقف ندارد و به هیچ وجه امكان دریافت نقدی هم وجود ندارد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: كاربران همین طور می توانند با تعریف كیف پول الكترونیكی به صورت مستقیم شماره حساب خودرا به سیستم الكترونیكی عوارض آزاد راه متصل كنند تا هنگام عبور از محل عوارضی آزادراه ها و سپس شناسایی پلاك، بطور اتوماتیك هزینه عوارضی از حساب آنها كسر شود.
میرشفیع اضافه كرد: همین طور تگ های پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراهی بانك مسكن باز دارای اعتبار است كه آنرا به سیستم دریافت الكترونیكی عوارض متصل كرده ایم. با این وجود بهترین روش برای ثبت نام، بازگشت به سایت های یاد شده است.
وی اضافه كرد: الان سوژه دریافت عوارض به صورت الكترونیكی در چهار آزاد راه یاد شده در حال اجراست و بزودی و تا اختتام تیر ماه، همه ۲۸ آزاد راه موجود در سراسر كشور به این سامانه تجهیز خواهند شد و عوارضی های قدیم هم جمع می شوند، بدین سبب كاربرانی كه در تعطیلات نوروز از این چهار آزادراه عبور كرده اند امسال فقط تا ۲۴ فروردین ۹۸ مهلت دارند نسبت به ثبت نام و پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراهی اقدام نمایند و اگر پرداخت انجام نشود، مبلغ ۳۰ هزار تومان به ازای هر مورد عوارض پرداخت نشده جریمه خواهند شد.
میرشفیع اشاره كرد: در پایگاه های اینترنتی و اپلیكیشن های معرفی شده، امكان استعلام بدهی و شارژ كیف پول برای صاحبان خودرو وجود دارد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت گفت: حذف پرداخت نقدی و پول فیزیكی در محل عوارضی آزادراه ها و تسهیل پرداخت عوارض، كاهش توقف خودروها، كاهش زمان سفر، كاهش مصرف سوخت، كاهش تخریب آسفالت در محل توقف دروازه های عوارض ناشی از ترمز و صرفه جویی در استهلاك خودرو، از مزایای اجرای سامانه الكترونیكی دریافت عوارض آزاد راهی شمرده می شود.

1398/01/20
14:43:33
5.0 از 5
4883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان