معاون وزیر راه خبر داد؛

راه اندازی ۵۹ كیلومتر ریل فرعی برای اتصال به مراكز بار تا آخر سال

راه اندازی ۵۹ كیلومتر ریل فرعی برای اتصال به مراكز بار تا آخر سال به گزارش فراز برج مدیر عامل راه آهن از راه اندازی ۵۹ كیلومتر خط فرعی برای اتصال مراكز بار به شبكه ریلی كشور امسال اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی اضافه كرد: اتصال مراكز بار به خطوط ریلی كشور، یكی از مهم ترین اولویت های شركت راه آهن امسال است.
وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشك به خطوط ریلی و تسهیل جابه جایی بار در شبكه حمل و نقل ریلی كشور اظهار داشت: بر مبنای قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیك پارك ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل كشور تا آخر ۱۴۰۴ راه اندازی شوند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارك ها هرچه سریع تر راه اندازی و به شبكه ریلی كشور متصل شوند.
مدیر عامل راه آهن خاطرنشان كرد: بعضی از كارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، بنابراین برای تسریع در اتصال این مراكز به شبكه ریلی تصمیم گرفته ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراكز، ۵۹ كیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود.
رسولی با اشاره به اینكه راه آهن مأموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل كالا در كشور را به ۳۰ درصد برساند، اضافه كرد: اتصال مراكز بار به شبكه ریلی یكی از مواردی است كه می تواند این امر را تسهیل كند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی، منافع زیادی نصیب كشور خواهد نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت ها در كشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استكبار جهانی تصریح كرد و اظهار داشت: مهم ترین ثروت ما مردم عزیز ما هستند و ما بعنوان یكی از خادمین ملت، مشتاقانه به استان اصفهان سفر كرده ایم تا مسایل و مشكلات حمل و نقل ریلی این منطقه در اسرع وقت بررسی شود.

1398/04/09
01:16:03
5.0 از 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان