نظر كاربران خبرآنلاین درباره پرداخت وام به مستاجران، بانك ها بازار اجاره را به هم ریختند؟

نظر كاربران خبرآنلاین درباره پرداخت وام به مستاجران، بانك ها بازار اجاره را به هم ریختند؟ به گزارش فراز برج برخی كاربران خبرآنلاین درباره تاثیر پرداخت وام به مستاجران در بازار اجاره، معتقدند: «بانك ها خودشان عامل اختلال در بازار مسكن هستند و حالا می خواهند بازار اجاره را هم به هم بریزند. »به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، جزئیات جدیدی از طرح پرداخت وام به مستاجران از زبان مسئولان انتشار یافته است. محمد دهقان دهنوی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد این صندوق گفته است: «هدف این است كسانی كه توانمندی لازم برای پرداخت اجاره را ندارند، وام بگیرند و آن وام را بعنوان ودیعه مسكن استفاده كنند؛ البته به این وام سود تعلق می گیرد و به این افراد یك هزینه سود تحمیل می شود، ولی محاسبات نشان داده است كه این هزینه سود كمتر از هزینه اجاره ای است كه افراد پرداخت می كنند. »
در این خصوص، در نظرسنجی ای كه تحت عنوان «پرداخت وام ودیعه مسكن به مستاجران چه تاثیری بر بازار بحرانی اجاره در ایران دارد؟ » انتشار یافته بود، كاربران خبرآنلاین دیدگاه جالبی داشتند.
یكی از كاربران نوشت: «بنیاد اقتصادی بسیار ضعیف هست. از لحاظ بنیادین این اقتصاد گرفتار سخت ترین بحران هاست. این كار درمانی نخواهد داشت؛ جز آشفته كردن بازار. »
كاربر دیگری متذكر شد: «بی فایده است؛ به نظر من اصلا كاركرد مثبتی نداره. قیمت ها را بالا می بره، ولاغیر. »
كاربری عنوان كرد: «فایده نداره. مسكن و مستغلات، بخشی از چرخه اقتصادی كشور و تابعی است از برنامه توسعه پایدار. چرخه اقتصادی كه وضعیتش كاملا مشخصه و توسعه پایدار هم كه كلا نداریم. برای همین مشكل مسكن هیچ گاه حل نخواهد شد. »
«امید» كاربر خبرآنلاین نوشت: «افزایش اجاره بها به بهانه اعطای وام به مستاجرین. افزایش معاملات صوری، توجیه افزایش مبالغ اجاره از جانب موجرین. من ساكن كرج هستم. هر خیابان یا حتی كوچه رو كه قدم بزنی، مملو از بنگاه ها و آژانس های املاك هست. كی به اینا مجوز میده. اصلا چه ضرورتی داره ۴ تا بنگاه كنار به كنار هم؟ مگه نیاز هر محله چند تا بنگاه املاكه؟ مگه سایر صنوف یه محدوده ای رو نباید رعایت نمایند برای عدم تداخل با هم صنف خودشون؟ به نظر من بیشتر از ۸۰ درصد افزایش بهای اجاره ها و قیمت خود ملك به علت سودجویی مشاورین املاكه. »

كاربری تصریح كرد: «نه تنها فایده ای نداره، بلكه سبب افزایش بیشتر قیمت می شه. » كاربر دیگر خبرآنلاین تصریح كرد: «این وام ها هم در گرانی موثر است و جز مقروض كردن ملت هیچ سودی ندارد. »
كاربری خاطرنشان كرد: «واقعا صنعت مسكن در ایران فعال ترین صنعت است كه شما با راه رفتن در شهرها دارید در این صنعت حركت می كنید. این همه خانه ایجاد می شود، بعد می بینید خانه این همه گران است و مردم بیچاره و آواره هستند این صنعت را مافیا گروگان گرفته و دولت چشم خویش را بر آن بسته. »
كاربری متذكر شد: «مشخص است تا معضل بزرگی پیش نیاید، مسئولان هیچ فكر و برنامه ای ندارند و این طرح فقط به صورت كوتاه مدت شاید تاثیر داشته باشد. مشكل این است كه به تعداد كافی مسكن وجود ندارد. به جای اینكار با انبوه سازان به فكر تولید مسكن ارزان باشید. باید ریشه ای و بنیادی با مشكل مسكن برخورد شود، نه فقط یه برنامه كوتاه مدت و آن هم تاثیری در كاهش قیمت مسكن ندارد و موجر با خیالی راحت تر و با انتظاری بیشتر ار مستاجر قیمت رو نه تنها كاهش نمی دهد، بلكه افزایش هم می دهد. فقط می تونم بگم یك خورده به فكر قشر پایین جامعه باشید حقوق كارمندا و كارگرا كفاف كرایه خونه رو نمی ده، كاشكی یه كار كارشناسی می كردن ببینند كشورهای دیگه چطور مشكل مسكن رو حل كردن شما كه كلا برنامه هاتون طی این چهار دهه شكست خورده تو رو خدا بریئ تو كشورهای دیگه كه برنامه داشتند تحقیق و مشورت بگیرید این مشكل رو رفع كنید. »
یكی از كاربران خبرآنلاین نوشت: «بانك ها خودشون عامل اختلال در بازار مسكن هستند. حالا می خوان بازار اجاره رو هم به هم بریزند؟ »
كاربری هم تصریح كرد: «قبلا مردم وام می گرفتند خانه بخرند، حالا وام می گیرند كه خانه اجاره كنند. حتما چند سال دیگر وام می گیرند كه چادر بخرند كه در آن زندگی كنند. »

۲۲۳۲۲۵

1398/04/16
23:29:48
5.0 از 5
4386
تگهای خبر: اجاره , اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان