تامین مسكن كاركنان دولت در آستانه تصویب دولت

تامین مسكن كاركنان دولت در آستانه تصویب دولت فراز برج: مازیار حسینی ضمن اعلام این مطلب كه طرح تام كاد (طرح تامین مسكن كاركنان دولت) بزودی در دولت تصویب می شود، خواهان واگذاری زمین های دولتی توسط دستگاه ها برای حل مشكل مسكن كاركنان دولت، شد.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، مازیار حسینی معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۳ مردادماه كه به استان خوزستان سفر كرده و در جلسه شورای مسكن استان شركت كرده است درباب جمع بندی سفر خود در جمع خبرنگاران، اعلام نمود: مباحث در رابطه با مسكن در جلسه ای مشترك با حضور مسئولان ملی و استانی خوزستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه استان خوزستان استانی پراهمیت برای وزارتخانه راه و شهرسازی محسوب می شود، از مدیران خدوم و ساعی استان كه انگیزه دنبال كردن طرح ها در دیگر مدیران و دست اندركاران ایجاد می كنند، تشكر كرد و اضافه كرد: درباب طرح مسكن مهر، خوزستان دومین رتبه را در باقیمانده مسكن های مهر به خود مختص كرده است. حسینی با بیان اینكه مسائل مبتلابه استان تهران و خوزستان درباب مسكن مهر كاملا با هم متفاوت هستند، توضیح داد: درباب مشكلات و مسائل مبتلا به مسكن، استان خوزستان به واقع مقام نخست را به خود مختص كرده است. بنا بر این حل و فصل مشكلات استان برای همه در اولویت قرار دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: مباحث مسكن مباحثی فرادستگاهی است و در حل این مباحث و مسائل در استان نقش استاندار بسیار حائز اهمیت می باشد. بااینكه دستگاه ها به نوبه خود زحمات فراوانی را درباب مسكن متقبل شده اند اما چنانچه هماهنگی وجود نداشته باشد درباب مسكن مهر، به نتیجه دست نخواهیم یافت و در این رابطه نقش استاندار بسیار مهم می باشد.
حسینی اشاره كرد: در جلسه شورای مسكن استان خوزستان، فرمانداران نیز حضور داشتند و مباحث مختلف تك به تك مطرح و تصمیمات خوبی گرفته شد. وی با اشاره به اینكه عمده مسائل مسكن مهر استان به حوزه مالی و مسائل حوزه آب و فاضلاب مرتبط می باشد، اظهار داشت: درباب مسائل مربوط به حوزه مالی و مسائل در رابطه با حوزه آب و فاضلاب تصمیم گیری شد. خوشبختانه استان و بانك ها همكاری مناسبی را در این زمینه داشته اند كه بزودی مصوبات جلسه ابلاغ شود تحولی در این مساله ایجاد می شود. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی افزود: بحث مسكن موردتاكید دولت می باشد و وزارت راه و شهرسازی برنامه راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی را در دستور كار دارد. امیدواریم استان خوزستان در اجرای طرح اقدام ملی جزو استان های فعال باشد. حسینی ماده ۶ قانون ساماندهی را كه در آن قید كرده است كه زمین هایی كه كاربری مسكونی دارند و در اختیار سازمان ها و دستگاه ها هستند باید به امر تولید مسكن تخصیص یاید قانونی مناسب برشمرد و اشاره كرد: درباب قانون ساماندهی در جلسه امروز نیز صحبت شد. امروز در جلسه اعلام و تاكید كردم كه چنانچه دستگاه ها، زمین های دولتی را در اختیار دارند در اختیار اجرای طرح تام كاد (طرح تامین مسكن كاركنان دولت) قرار دهند و این تخصیص زمین با اولویت خود دستگاه ها و كارمندان آنها اجرایی و عملیاتی می شود كه می تواند تشویقی برای دستگاه هایی باشد كه در اینكار با دولت همراهی كرده اند. حسینی افزود: طرح تام كاد خصوصاً برای خانه دار شدن كارمندانی است كه اخیرا وارد دستگاه ها شده اند. در عین حال، مازاد واحدهای مسكونی كه در این طرح راه اندازی می شوند، می تواند در اختیار سایر مردم، قرار بگیرد. وی اشاره كرد: با این روش، هم اختلاط جمعیتی رخ می دهد و هم زمین هایی كه فریز شده و از مدار توسعه و ساخت و ساز خارج شده اند می تواند وارد ساخت و تولید مسكن شود. حسینی اظهار داشت: مسكن، جزو مهمترین مسائل وزارتخانه راه و شهرسازی و موردتاكید ریاست جمهور است. در آینده نزدیك، برنامه اجرایی طرح تام كاد كه طرح تامین مسكن كاركنان دولت می باشد در دولت مصوب خواهد شد و عملا امیدوار هستیم كه در استان خوزستان قسمتی از مشكلات مردم را به كمك این طرح ها برطرف نماییم. ۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/05/25
11:27:24
5.0 از 5
4843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان