انتقاد نماینده مجلس از تجمیع وام ازدواج با وام مسكن یكم

انتقاد نماینده مجلس از تجمیع وام ازدواج با وام مسكن یكم به گزارش فراز برج عضو كمیسیون عمران مجلس تجمیع وام ازدواج با تسهیلات صندوق مسكن یكم را سبب بروز تلاطم در بازار مسكن دانست.به گزارش فراز برج به نقل از خانه ملت، سیدهادی بهادری با اشاره به پیشنهادات مطروحه درباره تجمیع وام ازدواج با تسهیلات مسكن یكم، اظهار داشت: این پیشنهاد با هدف افزایش قدرت خرید زوج های جوان مطرح شده، اما به نظر من این رویكرد كارشناسی نیست و تنها باعث افزایش تلاطم در بازار مسكن می شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش میزان وام مسكن باعث بروز تورم در بازار می شود، همینطور این مساله بطور قطع تشدید گرانی در بازار را به دنبال خواهد داشت.
وی اظهار داشت: شاید افزایش میزان وام خرید مسكن در شرایط عادی راه كار قابل قبولی باشد، اما در شرایط كنونی كه میزان تقاضا بسیار بالاتر از عرضه است، افزایش میزان وام باعث هجوم خریداران برای خرید مسكن و افزایش قیمت ملك می شود.
بهادری خاطرنشان كرد: دولت به جای تزریق اعتبارات مربوطه برای افزایش میزان وام خرید مسكن، باید در جهت تولید مسكن گام بردارد، یعنی آنكه دولت و وزارت راه و شهرسازی خود مبادرت به سرمایه گذاری برای تولید مسكن كنند و آنرا به صورت مستقیم به جوانان با قیمت بسیار معقول بفروشند.
عضو كمیسیون عمران مجلس افزود: به نظر من در شرایط فعلی تنها راه كار برای خانه دار كردن جوانان ورود دولت برای تولید مسكن می باشد، در غیر این صورت حتی اگر میزان تسهیلات خرید مسكن افزایش یابد، باز با عنایت به افزایش قیمت ها، وام كفاف خرید مسكن را نخواهد داد.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، به تازگی محمد علی دهقان دهنوی معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی و عضو سابق هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن از عرضه پیشنهادی در خصوص پرداخت همزمان وام ۶۰ میلیونی ازدواج به دارندگان حساب زوجین در صندوق پس انداز مسكن یكم با هدف افزایش رقم تسهیلات مسكن از ۱۶۰ به ۲۲۰ میلیون تومان اطلاع داده بود.


منبع:

1398/06/30
20:21:20
5.0 از 5
4626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان