افزایش دو و نیم برابری قیمت زمین در كشور

افزایش دو و نیم برابری قیمت زمین در كشور به گزارش فراز برج آخرین گزارش مركز آمار ایران از آن حكایت می كند كه قیمت هر متر مربع زمین یا ساختمان مسكونی كلنگی در كشور در حد فاصل بهار امسال به بهار ۹۷ افزایشی نزدیك به ۱۵۰ درصد داشته است.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین از مركز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملكی در كل كشور سه میلیون و ۳۲۵ هزار تومان بوده است. متراژ خرید و فروش انواع زمین یا واحد مسكونی هم با میانگین مساحت ۲۶۵ مترمربع بوده است. این میان نرخ اعلام شده از جانب مركز آمار ایران از آن حكایت می كند كه نرخ هر متر زمین یا ساختمان كلنگی مسكونی در بهار امسال نسبت به فصل قبل، ۱۶، ۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴۸.۶ درصد افزایش داشته است.
این در حالی است كه متوسط زیربنای مسكونی در كشور سه میلیون و ۵۳۱ هزار تومان اعلام شده كه متوسط عمر آن ۱۲ سال و میانگین مساحت هم ۱۰۶ متر مربع بوده است. قیمت این هر متر مربع زیربنای مسكونی نسبت به زمستان گذشته ۲۰.۷ درصد و نسبت به بهار ۹۷ افزایش ۸۲.۲ درصدی را تجربه كرده است. در بخش اجاره بها نیز، زیر بنای واحدهای مسكونی اجاره داده شده ۹۸ متر مربع بوده است. این میان عمر بنای میانگین برای واحدهاس استیجاری ۱۳ سال بوده و نرخ آن نسبت به زمستان ۹۷ افزایش ۱۳.۹ درصدی و نسبت به بهار سال قبل هم ۲۹.۱ درصد بوده است. ۲۲۶۲۲۸


منبع:

1398/07/02
20:57:03
5.0 از 5
4547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان