افزایش پرداخت وام مشاركت مدنی مسكن، تخصیص ۳۶۶میلیارد تومان وام مسكن در مردادماه

افزایش پرداخت وام مشاركت مدنی مسكن، تخصیص ۳۶۶میلیارد تومان وام مسكن در مردادماه به گزارش فراز برج مدیر امور اعتباری بانك مسكن از افزایش نزدیك به ۳۴ درصدی در حجم ریالی پرداخت تسهیلات مشاركت مدنی ساخت مسكن در مرداد ماه امسال اطلاع داد و اظهار داشت: این گروه از تسهیلات به لحاظ تعداد هم ۸۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ رشد داشته است.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانك مسكن با اشاره به سیاست های اعتباری پیشبینی شده برای سال ۹۸، اعلام نمود: بانك مسكن بعنوان بانك تخصصی فعال در حوزه مسكن، با آمادگی كامل برای حمایت مالی اعتباری از هر دو بخش تقاضا و عرضه مسكن، نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت و خرید مسكن اقدام می كند. به صورتی كه علاوه بر تدارك سبد تسهیلاتی متنوع برای پشتیبانی از متقاضیان مصرفی، با هدف رونق بخشی به ساخت و عرضه مسكن، تسهیلات مشاركت مدنی(ساخت مسكن) را هم با شرایط متفاوتی به سازندگان بخش مسكن ارائه می كند. وی با اشاره به مجموع تسهیلات مشاركت مدنی پرداخت شده طی پنج ماه ابتدایی امسال، اظهار نمود: بانك مسكن در جهت پشتیبانی از سازندگان بخش خصوصی و افزایش ساخت مسكن متناسب با تقاضای موجود در بازار، بخش مهمی از تمركز خویش را بر پرداخت تسهیلات مشاركت مدنی ساخت مختص كرده است. به گفته علمداری، مطابق با گزارش عملكرد تدوین شده مربوط به پنج ماه نخست امسال، رقمی معادل ۹۵۳ میلیارد و ۵۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات مشاركت مدنی برای ساخت مسكن به متقاضیان پرداخت شده است. وی پیرامون حجم تسهیلات مشاركت مدنی منعقد شده در مردادماه امسال هم اظهار داشت: معادل چهار هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات مشاركت مدنی به سازندگان سراسر كشور تخصیص داده شده كه حجم ریالی آن ۳۶۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان بود و تسهیلاتی كه در مرداد ماه به سازندگان و تولیدكنندگان مسكن پرداخت گردید به لحاظ ارزش ریالی رشد ۳۳.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته داشته است و این در شرایطی است كه تسهیلات پرداختی در چارچوب مشاركت مدنی (ساخت مسكن) در مرداد امسال به لحاظ تعداد از رشد ۸۲ درصدی برخوردار شد.
مدیر امور اعتباری بانك مسكن با اشاره به اینكه بررسی تغییرات تسهیلات منعقد شده و اعطایی در مردادماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل نشان دهنده رشد قابل توجه است و خاطرنشان كرد: مطابق با بررسی های انجام شده و در قالب پشتیبانی از تولید و عرضه مسكن، تسهیلات مشاركت مدنی پرداخت شده به بخش مسكن در مقایسه با سال قبل (مقایسه نقطه ای مربوط به مرداد ماه) هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ارزش از رشد مناسب برخوردار بوده و این در شرایطی است كه ساختمان سازی رونق چندانی نداشته، ازاین رو مشخص می شود استقبال سازنده ها از تسهیلات بانك مسكن نسبت به قبل بیشتر شده و میزان استفاده از این تسهیلات افزایش یافته است. به گفته وی، مردادماه سال قبل بانك مسكن ۲ هزار و ۶۴۵ فقره تسهیلات مشاركت مدنی برای ساخت مسكن پرداخت شده بود، اما در مرداد امسال ۲ هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات به تولیدكنندگان بخش مسكن ارائه شد. علمداری همینطور ارزش ریالی تسهیلات مشاركت مدنی پرداخت شده در مرداد امسال را هم اعلام نمود و اظهار داشت: ارزش تسهیلات مشاركت مدنی پرداخت شده به لحاظ ریالی معادل ۳۶۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است. وی حجم تسهیلات مشاركت مدنی پرداخت شده به بخش مسكن در دو حوزه «صندوق پس انداز مسكن» و «تسهیلات متمم طرح مسكن مهر » را هم شرح داد و اضافه كرد: در پنج ماهه امسال حدود ۸۰۰ فقره تسهیلات مشاركت مدنی از محل صندوق پس انداز مسكن یكم برای ساخت مسكن و ۱۱۵ فقره تسهیلات ساخت هم در چارچوب متمم طرح مسكن مهر به سازندگان پرداخت شده است. به این ترتیب، تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم هم در خدمات سمت تقاضا (خانه اولی ها) و هم در خدمات سمت عرضه (ساخت مسكن مصرفی و مناسب زوج های جوان) قرار دارد. ۲۲۶۲۲۶

1398/07/10
16:09:52
5.0 از 5
4462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان