رئیس انجمن مهندسی دریایی اعلام كرد:

نامه واعظی به چند وزیر برای لغو نمایشگاه های دریایی موازی

نامه واعظی به چند وزیر برای لغو نمایشگاه های دریایی موازی فراز برج: رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران، از نامه رئیس دفتر رئیس جمهور به برخی از وزرا برای پرهیز از موازی كاری در برگزاری نمایشگاه های دریایی گوناگون آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، حسین ابراهیم زاده فاضل اظهار داشت: انجمن مهندسی دریایی نامه ای به دفتر رئیس جمهور ارسال كرد كه در آن به وجود نمایشگاه های گوناگون دریایی اشاره شده بود و از رئیس جمهور درخواست داشتیم تا به دستگاههای دولتی نسبت به برگزاری نمایشگاه های گوناگون دریایی، تذكر بدهد.
وی افزود: طی نامه ای كه محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور به وزرای مربوطه و همین طور دبیر شورای عالی مناطق آزاد ارائه كرده، اعلام شده كه تنها باید نمایشگاه صنایع دریایی از طرف انجمن مهندسی دریایی ایران اجرا شود و سایر دستگاه های دولتی همچون سازمان منطقه آزاد كیش كه مقرر است نمایشگاهی را در دی ماه امسال با نام نمایشگاه صنایع دریایی در جزیره كیش برگزار كند، با هدف جلوگیری از موازی كاری و اتلاف منابع، برگزاری چنین نمایشگاه هایی را لغو كنند.
ابراهیم زاده فاضل، در پاسخ به سؤالی مبنی براینكه این انجمن چه تلاش هایی برای تجمیع نمایشگاه های دریایی مختلف و جلوگیری از موازی سازی در این عرصه داشته است، اظهار داشت: قبل از این سعی كردیم تا نمایشگاه های دریایی یكی شودكه در این راستا تفاهم نامه ای با سازمان بنادر و دریانوردی در شورای عالی صنایع دریایی امضا كردیم كه نمایشگاه ها یكسان شود.
رئیس انجمن مهندسی دریایی اضافه كرد: در این راستا مقرر بود سازمان منطقه آزاد كیش نیز نمایشگاه دریایی برگزار كند كه طی پیگیری های ما رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای علوم و صنعت و معدن و تجارت و رئیس شورای عالی مناطق آزاد ارسال كرد و در آن اعلام گردید كه انجمن مهندسی دریایی متولی نمایشگاه های دریایی است و باید این رویداد را انجام دهد و در این نامه تاكید شده است دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی و بقیه ارگان های دریایی هم از ورود به این حوزه جلوگیری نمایند.
ابراهیم زاده فاضل اضافه كرد: به هر حال برگزاری نمایشگاه در دنیا توسط بخش خصوصی انجام می شود و بخش دولتی ورود نمی كند اما اینكه اینجا دولت تصمیم گیری می كند كه نمایشگاهی را برگزار كند كه برند آن متعلق به انجمن مهندسی دریایی است قابل قبول نیست و شورای عالی صنایع دریایی كه در مورد موضوعات دولتی تصمیم می گیرد، در این زمینه هم نباید تصمیم بگیرد؛ پس انجمن همه كوشش های خودرا انجام می دهد كه هماهنگی ها صورت گیرد اما اینكه دولتی ها دور هم بنشینند تا برای شركت های خصوصی تصمیم بگیرند، مورد قبول ما نیست.
وی اظهار داشت: نباید سازمان بنادر و دریانوردی و یا دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی تصمیم بگیرند كه همایش و نمایشگاه را چگونه برگزار نماییم.
رئیس انجمن مهندسی دریایی اضافه كرد: ما یك نمایشگاه و همایش دولتی موفق نداشته ایم و اصولاً این كارها در حیطه اختیارات بخش خصوصی است؛ اما متأسفانه مدیران ما تلاش می كنند برندهای محبوب را مصادره كنند.
فاضل افزود: ما در انجمن مهندسی دریایی سعی كردیم این را به دولتی ها تفهیم نماییم و تفاهم نامه ای هم با سازمان بنادر و دریانوردی و شورای عالی صنایع دریایی به امضا رساندیم كه نمایشگاه های دریایی تجمیع شود. حال آنكه برخی دوستان تخطی می كنند و ما نمی توانیم مانع آنها شویم.
وی با اشاره به برگزاری بیست و یكمین همایش و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی اظهار داشت: در این نمایشگاه به محورهایی نظیر طراحی و ساخت شناور و تجهیزات دریایی، لجستیگ و حمل و نقل دریایی، اقتصاد دریا، گردشگری دریایی و سرمایه های انسانی، اجتماعی و فرهنگی پرداخته شده است.
رئیس انجمن مهندسی دریایی اضافه كرد: همین طور با صندوق شكوفایی و نوآوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز هماهنگی هایی شده است و آنها مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات به استارت آپ ها برای حضور در نمایشگاه امسال پرداخت می كنند كه در این راستا، ما نیز بعنوان انجمن در تخصیص غرفه به استارت آپ ها تخفیفاتی اعمال می نماییم.
فاضل اظهار داشت: برگزاری این همایش از طرف انجمن مهندسی دریایی ایران با تأیید دبیر كمیسیون انجمن های علمی ایران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
رئیس انجمن مهندسی دریایی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص درآمدزایی این انجمن از محل برگزاری همایش و نمایشگاه های دریایی اشاره كرد: این رویداد به هیچ وجه علمی نیست و درآمدهایی كه به دست می آوریم بلافاصله در همایش و مجامع عمومی ما مصرف می شود؛ چونكه همایش صنایع دریایی سودآور نیست؛ ضمن اینكه در مجامع عمومی انجمن نیز سالانه درآمدها و هزینه هایی كه انجمن مهندسی دریایی در طول سال وارد یا خارج می شود، به اعضای این مجمع گزارش می شود.
در جلسه هماهنگی و بررسی بیست و یكمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی كه بعدازظهر امروز یكشنبه ۱۰ آذر توسط انجمن مهندسی دریایی و با حضور نمایندگان بعضی از بخش های مختلف دریایی شامل دولتی و خصوصی برگزار شد، گفت: این همایش و نمایشگاه جانبی آن از ۱۱ تا ۱۳ دی ماه در جزیره قشم با هدف تبادل نظر میان فعالان بخش خصوصی صنایع دریایی انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه مقرر است در بیانیه پایانی همایش صنایع دریایی، به مشكلات این صنعت به صورت كاربردی اشاره شده و از كلی گویی پرهیز شود، اظهار داشت: تا كنون ۷۰ مقاله به این همایش ارسال شده است.


منبع:

1398/09/11
22:46:48
5.0 از 5
4138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان