امضای تفاهمنامه ۱۰۴ ماده ای همكاریهای ایران و قرقیزستان

امضای تفاهمنامه ۱۰۴ ماده ای همكاریهای ایران و قرقیزستان فراز برج: روسای كمیسیون های مشترك همكاری اقتصادی ایران و قرقیزستان تفاهمنامه ای در 104 بند در موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با یكدیگر به امضا رساندند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، دوازدهمین اجلاس كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی، بازرگانی، علمی، فنی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان كه طی روزهای دوازدهم و سیزدهم آذرماه با حضور مسئولان ارشد و كارشناسان دو كشور در حوزه های مختلف برگزار شد، امروز با امضای تفاهمنامه ای تمام می شود.
این تفاهمنامه كه ۱۰۴ بند دارد، به امضای وزیر راه و شهرسازی ایران و همتای قرقیزستانی وی خواهد رسید. یكی از مهمترین مصوبات، تعیین تعرفه ترجیحی گمركی و تعرفه ترانزیت میان دو كشور است.
همچنین در این تفاهمنامه به موضوعاتی همچون فرهنگ و رسانه، ورزش و جوانان، راهسازی و مسكن سازی، حمل و نقل و گمرك، علوم جوی، حمل و نقل هوایی، صنایع كشاورزی و خودرو اشاره شده است.
گفتنی است امروز وزیر اقتصاد قرقیزستان نیز با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد ایران در امتداد این اجلاس دیدار خواهدنمود. همین طور وزرای حمل و نقل و اقتصاد قرقیزستان امروز به دیدار اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواهند رفت.


منبع:

1398/09/14
21:16:41
5.0 از 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان