قیمت یك واحد ۷۵ متری طرح ملی مسكن اعلام گردید

قیمت یك واحد ۷۵ متری طرح ملی مسكن اعلام گردید به گزارش فراز برج تسنیم نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی جزئیات جدیدی از طرح ملی مسكن را اعلام نمود. بر این اساس یك متقاضی برای یك واحد 75 متری باید 375 تا 487 میلیون تومان پول پرداخت كند.


سه شنبه گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان میانگین قیمت ۳.۵ تا ۴ میلیون تومانی بر یك مترمربع زمین در طرح ملی مسكن اظهار داشته بود: متقاضیان باید طی ۱۲ سال ۱۲۰میلیون تومان برای زمین پرداخت كنند. محمود محمودزاده با بیان این كه در طرح ملی مسكن زمین های گران قیمت با شرایط خاص به صورت مشاركتی با سازندگان ایجاد می شود، اضافه كرد: در شهرهای استان تهران میانگین یك مترمربع زمین ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان است. برای آپارتمان های پرتراكم كه ۳۸ تا ۴۳ مترمربع مساحت دارند، در شهرهای استان تهران قیمت زمین ۱۲۰ میلیون تومان تخمین زده می شود كه متقاضیان باید این مبلغ را در اقساط ۱۲ساله پرداخت كنند. وی با بیان این كه قیمت تمام شده ساخت نیز محاسبه و اطلاع رسانی خواهد شد، اضافه كرد: متقاضیان باید آورده ای بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان داشته باشند و پرداخت اقساط واحدهای مسكونی توسط متقاضیان پس از تحویل واحد، شروع می شود. معاون مسكن و ساختمان وزیر راه میانگین مساحت واحدهای مسكونی طرح ملی مسكن را ۷۵ مترمربع اعلام نمود. محمودزاده بتازگی بخش دیگری از جزئیات طرح ملی مسكن را اعلام نموده كه برمبنای آن هزینه ساخت هر مترمربع از واحدهای این طرح یك تا ۲.۵ میلیون تومان خواهد بود. وی بیان كرد: هزینه ساخت واحدهای مسكونی در شهرهایی كه واحدها به صورت ۹۹ ساله به گروه های كوچك یعنی گروه های ۳ تا ۵ نفره واگذار می شود، كمتر خواهد بود. پیش بینی این است كه قیمت تمام شده این واحدها كمی بیشتر از یك میلیون باشد. وی ادامه داد: در ساختمان هایی كه آپارتمانی و بلندتر از ۳ تا ۴ طبقه ساخته می شوند، این مبلغ حدود متر مربعی ۲ تا ۲.۵میلیون تومان به صورت ناخالص بر اساس قیمت های امروز خواهد بود.
به گزارش تسنیم، اگر فرض را بر مساحت ۷۵ مترمربعی واحدهای طرح ملی مسكن بگذاریم؛ قیمت زمین برای این واحد ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود. از طرف دیگر هزینه ساخت هر مترمربع نیز ۷۵ میلیون تا ۱۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. به عبارت دیگر یك متقاضی طرح ملی مسكن برای یك واحد باید ۳۷۵ تا ۴۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت كند. معاون وزیر راه و شهرسازی در سخنانش برای اعلام قیمت ساخت از "قیمت های امروز" بهره برده است، در واقع محمودزاده بطور تلویحی به افزایش هزینه های ساخت در آینده اشاره نموده است، یعنی متقاضیان باید پول بیشتری نسبت به محاسبات بالا برای یك واحد طرح ملی مسكن پرداخت كنند. ۲۲۳۲۳۱


منبع:

1398/10/07
09:50:42
5.0 از 5
4457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان