اسلامی خبر داد:

جزئیات جدید از عرضه متری مسكن در بورس

جزئیات جدید از عرضه متری مسكن در بورس به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی جزئیات طرح پیش فروش متری مسكن در بورس را تشریح نمود و اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسكن از پیشرفت مناسب و خوبی در استانها برخوردارست.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی عصر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در الیگودرز یکسری پروژه داریم که نیاز مبرم مردم است، گفت: امروز قرار شد ۹ کیلومتری که در ابتدای جاده داران است، تا سه راهی شول آباد و زیرگذر آنرا هرچه سریع تر پیمانکار تکمیل کند و گره بزرگی از کار مردم باز شود.
آسفالت ۲۰ کیلومتر راه روستایی و بهسازی ۶۰ کیلومتر راه الیگودرز
وی با اعلان اینکه پروژه تعریض محور شول آباد تا خان آباد که ۵ کیلومتر آن انجام شده، را در مشارکت با استان انجام می دهیم و اجرای آن تا پیش از فصل سرما در الیگودرز در اولویت است، اشاره کرد: راه های روستایی الیگودرز گستردگی و وسعت و پراکندگی دارد و حجم زیادی کار پیش رو است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: اعتبارات راه های روستایی استانی شده و اعتبار ملی وجود ندارد، قرار شد با همت استان و زیر سازی هایی که میسر است صورت گیرد، سازمان راهداری آسفالت ۲۰ کیلومتر راه روستایی را عهده دار شود، همین طور ۶۰ کیلومتر راه روستایی الیگودرز هم بهسازی و شن ریزی صورت گیرد.
تدوین برنامه ۳ ساله ساماندهی راه های الیگودرز
اسلامی با اشاره به ایجاد راهدارخانه های جدید در الیگودرز اظهار داشت: سازمان های خدمات رسان برق و آب این راهدارخانه ها را بایستی تامین کنند تا در کل زمستان تجهیز باشند.
وی اشاره کرد: هم اکنون یک برنامه مشخصی برای راه های شهرستان الیگودرز دلیل عقب ماندگی زیاد این حوزه تدارک دیده ایم، با مجموعه استان یک برنامه سه ساله را توافق می نماییم تا ظرف سه سال راه های الیگودرز سامان داده شوند.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پیشرفت زیرساختی پروژه راه آهن بیش از ۶۰ درصد است، گفت: این پروژه معارض ملکی دارد و نیاز به تامین مالی است، پروژه مهمی است که از این مسیر یک ریل شرقی غربی با اتصال به اصفهان می توان به وجود آورد؛ پس سرفصل مالی غیر از سرفصل دولتی باید برای آن فراهم نماییم که بایستی کار مطالعاتی شود.
معدل سن متقاضیان مسکن ملی ۳۴ سال است
اسلامی همین طور با اشاره به اینکه نوسانات بازار مسکن متأثر از نوساناتی است که در بازارهای موازی ارز و طلا رخ می دهد و همیشه مسکن متأثر از این بازارها است، اظهار داشت: منابعی که برای تامین سرمایه وارد بازار مسکن می شود التهاب آور می شود، تابحال چندین بار این رخ داده و از سال قبل تابحال هم تکرار شده است.
وی با تاکید بر اینکه برای ما حائز اهمیت می باشد افراد فاقد مسکن را شناسایی نماییم و تلاش نماییم صاحب خانه شوند، اضافه کرد: در این راستا طرح اقدام ملی مسکن را پایه گذاری کردیم که در حال اجراست و از پیشرفت مناسب و خوبی در استانها برخوردارست.
وزیر راه و شهرسازی افزود: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند و باردیگر در مرحله پالایش هستند.
اسلامی تصریح کرد: معدل سن متقاضیان و افراد واجد شرایط ۳۴ سال است و جوان ترین قشر هستند که فاقد مسکن هستند و به عبارتی خانه اولی محسوب می شوند.
وی با اشاره به اینکه زمین تامین شده و پروژه ها فعال و یا در حال شکل گیری است، گفت: با این شیوه، حل مشکل مسکن مردم را پایه گذاری کرده ایم و به جریان پایدار تولید و عرضه مسکن تبدیل می نماییم.
عرضه مسکن در بورس یک امر پیچیده است
وزیر راه و شهرسازی درباب نرخ اجاره مسکن نیز اظهار داشت: باتوجه به شرایط کرونا و خطر شیوع و گسترش آن، با مصوبه ستاد ملی کرونا در مرحله اول برای جلوگیری از اسباب کشی منازل تصویب گردید دو ماه قراردادها تمدید شود، در مرحله دوم حداکثر سقف افزایش نرخ اجاره را اعلام کردیم که مردم در آرامش به سر ببرند، که مصوب شد حداکثر افزایش اجاره در تهران ۲۵ درصد، در کلان شهرها ۲۰ درصد و در دیگر شهرها ۱۵ درصد باشد و بایستی طرفین هم تبعیت کنند.
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح پیش فروش متری مسکن در بورس اظهار داشت: عرضه مسکن در بورس یک امر پیچیده است و امر ساده ای که سریع بشود صورت گیرد نیست.
وی با اعلان اینکه صندوق سرمایه ای زمین و مسکن را شکل داده ایم و با بورس هم مذاکره کرده ایم تا مردمی که نیازمند خانه نیستند اما علاقمند هستند در صنعت زمین و مسکن سرمایه گذاری کنند بتوانند منابع خودرا به سهم و سهام تبدیل کنند، اشاره کرد: امیدواریم این طرح به زودی به نتیجه برسد.


منبع:

1399/04/13
22:52:30
5.0 از 5
2478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان