جزئیات پیش فروش اتوبوس های اربعین برای بازگشت زائرین

جزئیات پیش فروش اتوبوس های اربعین برای بازگشت زائرین به گزارش فراز برج ایسنا نوشت: مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: برنامه ریزی های لازم برای بازگشت زمینی زائرین از مرز مهران صورت گرفته است و زائرین می توانند از الان بلیت اتوبوس را برای مقصد خود خریداری کنند.


داریوش باقر جوان درباره چگونگی بازگشت زمینی زائرین از راه مرز مهران اظهار نمود: الان امکان پیش فروش بلیت اتوبوس برای بازگشت زائرین فراهم شده و همه زائرین می توانند از طرق مختلف برای بازگشت خود به کشور، بلیت اتوبوس را پیش خرید کنند. وی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی برای حمل و نقل جاده ای و جابه جایی زائرین از راه اتوبوس نداریم، اضافه کرد: زائرین برای هماهنگی بیشتر، تاریخ و ساعت بازگشت خویش را باید با شرکت حمل و نقل مورد نظرشان هماهنگ کنند و برآورد ما این است که حتی اگر ۶۰ هزار نفر زائر ایرانی هم بخواهند برای بازگشت از اتوبوس استفاده کنند، در سه روز مختلف، روزانه ۷۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز داریم که هیج مشکلی نداریم و برنامه ریزی لازم برای آن انجام شده است چون که در سالهای گذشته حدود ۱۲ هزار اتوبوس را برای بازگشت زائرین برنامه ریزی کردیم و اربعین میلیونی را پشت سر گذاشتیم. مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در این راستا به همه استانهای همجوار فراخوان زدیم و با سازمان هواپیمایی کشوری رایزنی هایی کرده ایم تا اطلاعات زواری که بلیت خریداری نموده و به عراق رفته اند را در اختیار ما قرار دهند چون که در این صورت برنامه ریزی برای آنها بسیار راحتتر می شود و می توانیم مبداء و مقصد آنها را مشخص نماییم. باقرجوان اظهار داشت: در منطقه مهران دو پایانه مرزی داریم که یکی از آنها پایانه برکت و در پنج کیلومتری مرز است و در روزهای پرتقاضا و زائرین میلیونی از آن استفاده کردیم اما در شرایط کنونی و با محدودیت ۶۰ هزار نفری زائرین، در صددیم تا بتوانیم زائرین ایرانی را از همان پایانه مرزی مهران مستقیما به مقاصدشان برسانیم. در همین راستا اتوبوس ها را در استانهای مختلف تقسیم بندی کردیم و مشکلی در این حوزه نداریم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که برای بازگشت زائرین از عراق به کشور آیا پروتکل بهداشتی جدیدی رعایت خواهد شد یا خیر؟ اعلام نمود: تا کنون پروتکل جدیدی ابلاغ نشده و خواسته صنف هم این است که مانند شرکتهای هواپیمایی بتوانند با عنایت به واکسینه بودن زائرین از ۱۰۰ درصد ظرفیت اتوبوس برای جابه جایی آنها استفاده کنند اما پروتکلهای بهداشتی دیگر مانند غربالگری زائرین در مرز و استفاده از ماسک در اتوبوس صورت خواهد گرفت. این مساله را از راه دفتر حمل و نقل و ترانزیت به ستاد مرکزی اربعین انتقال داده ایم و منتظر پاسخ آنها هستیم. مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: ناظران سازمان راهداری در ایام بازگشت زائرین به کشور در مرز مهران مستقر خواهند شد و نظارت ها بگونه ای است که اجازه هیچ تخلفی را نخواهیم داد اما اگر زائری با تخلفی به صورت موردی مواجه گردید می تواند سازمان راهداری را از راه سامانه تلفن گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ آگاه کند تا با متخلفان احتمالی برخورد نماییم. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/07/02
12:19:07
5.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان