در دولت سیزدهم؛

ترددهای اتوبوسی به ترکیه از سر گرفته شد

ترددهای اتوبوسی به ترکیه از سر گرفته شد فراز برج: رشد ترانزیت و حمل و نقل بین المللی از پایانه های مرزی کشور از با اهمیت ترین اقدامات 3 ماهه نخست دولت سیزدهم در زمینه راهداری و حمل و نقل جاده ای است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی در گزارشی درباب دستاوردهای سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم در زمینه راهداری و حمل و نقل جاده ای در حوزه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی از رشد ۸۴ درصدی ترانزیت و ۹۳ درصدی تناژ ترانزیتی آگاهی داده است.
باتوجه به واگذاری مدیریت پایانه های مرزی کشور از بهمن ماه سال قبل به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، این سازمان ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت، برنامه های عملیاتی برای پایانه های مرزی کشور بمنظور افزایش ظرفیت عبور و مرور و تحرک پذیری به این پایانه ها تدوین و به اجرا گذاشته است.


ارتقای زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در پایانه های مرزی
ارتقای زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در پایانه های مرزی، بهسازی و ارتقای محورهای منتهی به پایانه های مرزی، پیگیری رویکرد لجستیکی در محدوده مرزها و انتقال رویه های غیر مرزی از صفر مرزی به پسکرانه همچون این برنامه های عملیاتی هستند.
همچنین پیگیری پیاده سازی سامانه نوبت دهی مکانیزه در پسکرانه پایانه مرزی با اولویت مرزهای با تردد بالا، برگزاری منظم جلسات کمیته ساماندهی پایانه های مرزی در داخل سازمان برای طرح و رفع موضوعات و مشکلات مرزی و… همچون دیگر این برنامه های عملیاتی به شمار می روند.
بر اساس این گزارش، این برنامه های عملیاتی منجر به افزایش ترددها از پایانه های مرزی به ویژه در ترانزیت کالا شده است؛ به شکلی که ترددها در سه ماه نخست نخست فعالیت دولت سیزدهم نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۹ و همین طور دوران پیش از اپیدمی کرونا به ویژه در بخش ترانزیت، افزایش قابل توجهی داشته است.
پیگیری و انجام هماهنگی های لازم همچون انجام عبور آزمایشی ناوگان ترانزیتی از کریدور ITI (استانبول، تهران، اسلام آباد) در مهر ماه سال جاری برای افزایش سهم کشور از ترانزیت منطقه از دیگر اقدامات مهم این سازمان در بازه زمانی یاد شده است.
راه اندازی خطوط اتوبوسی در مسیرهای ترکیه و عراق در آبان و ارمنستان از شهریور سال جاری
بر اساس این گزارش، پیگیری و انجام هماهنگی لازم برای فعالیت خطوط بین المللی مسافری برمبنای مصوبات ستاد ملی کرونا و راه اندازی خطوط اتوبوسی در مسیرهای ترکیه و عراق در آبان ماه و ارمنستان از شهریور ماه سال جاری اقدام مهم دیگری است که در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم انجام شده است.
علاوه بر این، پیگیری برگزاری کمیته و نشست های مشترک حمل و نقل جاده ای در سطح ستادی، استانی و مرزی که در ۱۰۰ روز شروع دولت سیزدهم با کشورهای صربستان، ترکیه، عراق، ترکمنستان، پاکستان، افغانستان، سوریه، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان هماهنگی برگزاری نشست های مشترک به عمل آمده که تأثیر به سزایی در رفع مشکلات حمل ونقلی داشته است.
اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی در محدوده پایانه های مرزی همین طور بمنظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا بوسیله مرزهای جاده ای، همکاری و هماهنگی لازم با پایگاه های بهداشت قرنطینه در مرزها از طرف مدیران پایانه های مرزی کشور انجام شده است و جلسات کمیته هماهنگی در پایانه های مرزی با حضور نمایندگان مرکز پیش گیری از بیماریها برگزار و گردش کار و نحوه کمک و هماهنگی سایر دستگاهها برای کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مشخص شده است.


منبع:

1400/09/17
10:03:36
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان