چرا شهرداری پروانه ساختمان را به نام كودكان صادر می كند؟

چرا شهرداری پروانه ساختمان را به نام كودكان صادر می كند؟ به گزارش فراز برج باآنكه این روزها همه بازار مسكن را راكد میدانند اما گردش مالی ساخت و ساز و قبل از آن سودجویی برخی سازندگان روز به روز در حال افزایش می باشد.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین پروانه یا جواز ساختمان پرونده رسمی است كه متقاضی از شهرداری درخواست می كند. این مجوز به مالك یا پیمانكار اجازه می دهد تا پروژه ساخت وساز یا بازسازی را طبق چهارچوبی مشخص آغاز كرده و ادامه دهد. انجام هرگونه عملیات ساخت وساز بدون صدور پروانه ساختمان غیرقانونی بوده و توسط مراجع نظارت بر ساختمان متوقف خواهد شد. جالب توجه این است كه این استاندارها برای اطمینان از ایمنی صاحبان فعلی یا بعدی ساختمان در نظر گرفته شده است.
خلا نظارت بر صدور مجوزهایی مانند پروانه ساختمان توسط شهرداری ها منجر به تخلفات عمده و خسارت باری در این عرصه شده است. افراد كلاهبردار هم با استفاده از این خلا مبادرت به دریافت مجوز به نام همسر خانه دار و یا كودكان زیر سن تكلیف قانونی می كنند.

این اقدام كه بطور قطع به دنبال محرومیت سازنده از دریافت این مجوزها می باشد، چند سالی است كه به صورت روز افزون روی پرونده های قضایی و مراجعات به محاكم و هیئت های حل اختلاف اثر گذاشته است. به جز كلاهبرداری در فروش ملك به چندین خریدار، مسائل دیگری مانند بیمه و دستمزد كارگران، تعهدات مالی به فروشندگان مصالح ساختمانی و همینطور تعهدات مالی دولتی مانند عوارض و... از مواردی كه این افراد در این فضای خالی مرتكب شده و در نهایت با متواری شدن نه تنها كودك خویش را مورد سوء استفاده حقوقی قرار می دهد بلكه افراد بسیاری را هم به علت عدم توانایی برای احقاق حق مالی از كودك گرفتار خسارات مالی می كند.
از سوی دیگر خلأ قانونی برای احراز شرایز اهلیت درخواست كننده و اعطای مجوزهایی كه در گردش های مالی عظیم مورداستفاده قرار می گیرند یكی از مهم ترین موضوعاتی است كه طی سال های اخیر سرمایه های بسیاری را به باد داده و افراد زیادی را هم به سودهای نجومی رسانده است.
گزارش خبرآنلاین در مورد مشكلات حاصل از این خلاهای قانونی و نظارتی را در اینباره بخوانید.

۲۲۶۲۲۶

1398/05/13
19:52:36
5.0 از 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان